+90 212 233 6761

Prekast Üretimi ve Montajı

Firmamız, prekast üretimini ülkemizde ilk uygulayan firmalardandır. İlk üretim ve montajına 1990 yılı başlarında Bahçeşehir toplu konut projelerinde gerçekleştirerek, faaliyet alanları içerisine almıştır.

Prekast Üretimi ve Montajı

Daha sonra takip eden yıllar içerisinde Erzincan Hükümet Konutları, İzmit-Körfez ilçesi toplu konut inşaatlarında ve Halkalı-İstanbul Avrupa Konutları inşaatında üretim ve montaj işleri geçekleştirmiştir.

Hali hazırda taşınabilir prekast atölyesi ile hizmet veren firmamızın envanteri içerisinde prekast üretiminde kullanmakta olduğu 4 adet 10m x 3 m boyutlarında Mesa masaları, 4 adet hidrolik sistem, 10 tonluk tavan vinci ve muhtelif ebatlarda prekast masa kalıpları bulunmaktadır.

Firmamız, ülkemiz sınırları içerisinde prekast üretiminin yapılması planlanan şantiye sahasına, 3 gün içerisinde nakliyesi ve 10 gün içerisinde montajı yapılarak üretime geçebilecek kapasite ve beceriye sahiptir.

Toplu konut uygulamalarında tünel kalıp teknolojisinin en önemli tercih sebebi sistemin üretime getirdiği sürattir. Kalıp teknolojisi kullanılarak üretim yapılmasından dolayı kazanılan hız faktörü, özellikle ön yapımlı elemanların montajı ile fazlasıyla desteklenmektedir. Tünel kalıp sistemde prekast yapı bileşenleri kullanımıyla, seri üretimin sadece taşıyıcı sistemde değil aynı zamanda strüktüre entegre olan yapı bileşenlerinde de olabileceği ortaya konulmaktadır. Prekast elemanlar taşıyıcı, kendini taşıyan ve taşınan sistemler olarak üçe ayrılırlar. Tünel kalıp sistemde kullanılan ön yapımlı elemanlar, kendini taşıyan ve taşınan guruptandır. Üretimlerinde genellikle beton, hafif beton ve çelik yapı malzemeleri kullanılan prekast yapı elemanları, fabrikalarda üretilebilecekleri gibi şantiye sahasındaki atölyelerde de üretilebilirler. Üretimi tamamlanan yapı elemanları, betonarme perdelerde ve döşemelerde kendileri için daha önceden boş bırakılan yerlere ankre edilmektedirler.YORUMLAR

İçeriğe ait yorum bulunamadı

YORUM YAZ

Güvenliğiniz nedeniyle e-posta hesabınız 3. kişiler ile paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir. Bütün yorumlar site editörleri tarafından yönetilir ve yorumu düzenlemek ya da yayınlamamak hakkımızı saklı tutarız. Teşekkür ederiz!


FACEBOOK HESABINLA YORUMLA

MENDOS TURİZM YATIRIMLARI İNŞAAT TAAHHÜD SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ © Copyright 2014 .
Hasan Cevdet Paşa Sk. No:8/8 34365 Teşvikiye İSTANBUL+90 212 233 6761